Doğuştan goldenhar sendromlu bebeklerinin sağlığına kavuşacağı günü bekliyorlar

Bartın’da yaşayan Kalpaklı ailesi, goldenhar sendromlu olarak doğan bebekleri Asım’ın sağlığına kavuşacağı günleri bekliyor..

Doğuştan goldenhar sendromlu bebeklerinin sağlığına kavuşacağı günü bekliyorlar
Doğuştan goldenhar sendromlu bebeklerinin sağlığına kavuşacağı günü bekliyorlar Mustafa Kurt

VİDYOYU İZLE       https://youtu.be/6Z8Le4tVP3U

Bartın’da yaşayan Kalpaklı ailesi, goldenhar sendromlu olarak doğan bebekleri Asım’ın sağlığına kavuşacağı günleri bekliyor.
Bartın’da tekstil atölyesinde çalışan Şenol Kalpaklı ve eşi Aysel Kalpaklı’nın üçüncü çocukları olan Asım bebek 1 yıl önce goldenhar sendromlu olarak dünyaya geldi. Kalbinde 4 delik bulunan ve 2 damarı tıkalı bebeğin kulakları ve çenesi doğuştan yok. Dili de damağına yapışık bir şekilde doğan bebek ağızdan beslenemediği için hortumla besleniyor.

"Ameliyat olursa dili açılacak"
Anne Kalpaklı, bebeğinin ağızdan beslenemediği için büyük sıkıntı çektiğini belirterek, “Ameliyat olursa dili açılacak. Yutması, beslenmesi sağlanacak. Ağızdan beslenebilecek en azından. Şu andaki sağlık durumu dili yapışık, kulakları yok. Goldenhar sendromu ile doğdu” dedi.
Yaşadıkları sürecin zorluklarını anlatırken gözyaşlarını tutamayan anne Kalpaklı, “Çocuk da yıprandı, ben de yıprandım. Aspirasyon filan yaparken hortumu çocuğumun ağzına burnuna sokmak istemiyorum. Sadece şu hortumdan kurtulsun istiyorum. Ameliyatlarını olsun, şu hortumdan kurtulsun. Kulaklarını filan hiç dert etmiyorum. Sadece beslenmesi düzelsin, onu istiyorum” diye konuştu.

https://youtu.be/6Z8Le4tVP3U
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Üç katlı evi için anlaştığı müteahhite 180 bin TL’sini kaptırdı
Üç katlı evi için anlaştığı müteahhite 180 bin TL’sini kaptırdı
Dikkatsiz sürücü köpeği ezdi, yoluna devam etti
Dikkatsiz sürücü köpeği ezdi, yoluna devam etti