sex shop
sex shop
sex shop
NEREDE O ESKİ BAYRAMLAR
Bilal çam

NEREDE O ESKİ BAYRAMLAR

BURUK BİR BAYRAM YAŞIYORUZ ‘’NEREDE O ESKİ BAYRAMLAR’’ cümlesi bu defa yeni bir anlam taşıyor. Maalesef bu yıl da çok farklı bir bayram geçireceğiz.  Belki de o eski bayramları anacağız.  Tarihimize baktığımızda elbette bir çok salgın bayramlara denk gelmiştir, insanlık tarihindeki en salgın hastalıkların başında veba gelmektedir.  Peygamber Efendimiz Hz Muhammet s.a.v. bu tür salgınlar konusunda; ‘’Sizler bir yerde veba hastalığı çıktığını işittiğiniz zaman o yere girmeyiniz , Hastalık sizin bulunduğunuz yerde meydana gelirse sakın sizler oradan dışarı çıkmayınız’’ buyurmuşlardır.

Bayram denildiği zaman  aklımıza o kadar güzel şeyler geliyor ki; Sabah erkenden bayram namazına gider namaz çıkışı camide bayramlaşır, büyüklerimizin ellerinden öpülür, yaşıtlarımız ile tokalaşır bayramlarını kutlardık ve sonrasında akrabalarımızı komşularımızı gezer bayramlarını kutlardık. Her köyün bir bayram günü vardı ve o köyde toplanılır ev ev bayram ziyaretleri yapılırdı. Çok güzel bir samimiyet vardı AMA menfaat yoktu, çıkar yoktu, dedikodu yoktu malesef son zamanlarda fitne, fesat, dedikodu, menfaat hayatımıza girer oldu.  Kimse kimseye menfaati olmadan selam vermez oldu.  Akraba ziyaretleri kesildi bunun üzerine birde COVİD19 salgını eklenince gideceğimiz varsa da gidemez olduk. 

Maalesef bu Ramazan ayında Teravih Namazları’nı kılamadık.  Arife günü mezarlıklara ziyarete gidemedik  ve en acısı da büyüklerimizle komşularımızla akrabalarımızla bayramlaşamayacağız. 

Bu bir süreç, mutlaka sabırlı olmalıyız devletimizin almış olduğu önlemlere harfiyyen uymalıyız, bu salgın sadece bizim ülkemizin sorunu değil maalesef, Dünya bu salgınla mücadele ediyor. Bu mihval de en çok zorluğu da güvenlik güçlerimiz ve sağlık çalışanlarımız alıyor. konusu açılmışken, 1964 yılından beri tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de hemşireler günü 12 Mayıs’ta kutlanmaktadır.

Bu vesile ile fedakar hemşirelerimizin Hemşireler Haftası’nı kutluyorum. bu şerefli görevde kendilerine kolaylıklar diliyorum. 

Bu arada güvenlik güçlerimizi ve sağlık çalışanlarımıızıda  unutmayalım bizim sağlığımız için durmadan dinlenmeden sabırla her türlü  riskine rağmen 24 saat görevlerinin başındalar, 112 çalışanlarını kesinlikle görmezden gelemeyiz göstermiş oldukları performans takdire şayandır rabbimden kendilerine güç kuvvet sabır diliyorum

Değerli okurlarım sabrın sonu selamettir. Sabredeceğiz inşallah eski günlerimize geri döneceğiz.

Bu vesile ile şimdiden mübarek Ramazan Bayramı’nın Türk İslam Alemi’ne hayırlar getirmesini diliyorum.

Bayramınızı tebrik eder büyüklerin ellerinden küçüklerin gözlerinden öperim kalın sağlıcakla..

bilalcam74@gmail.com
 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Traktörün altında kalan orman işçisi hayatını kaybetti
Traktörün altında kalan orman işçisi hayatını kaybetti
KPSS’ye giren 2 kişide korona çıktı, 30 kişi karantinaya alındı
KPSS’ye giren 2 kişide korona çıktı, 30 kişi karantinaya alındı