Bağımlılıkla mücadele haritası çalıştay düzenlendi

Bartın Valiliği ve il Sağlık Müdürlüğü tarafından organize edilen çalıştay ile bağımlılık masaya yatırıldı.

Bağımlılıkla mücadele haritası çalıştay düzenlendi
Bağımlılıkla mücadele haritası çalıştay düzenlendi Mustafa Kurt

Bartın Valiliği ve il Sağlık Müdürlüğü tarafından organize edilen çalıştay ile bağımlılık masaya yatırıldı,İnternet, alkol ve sigara gibi birçok zararlı bağımlılıkla mücadele için kolları sıvayan Bartın Valiliği ile il Sağlık Müdürü Alpaslan Erol bağımlılıkla mücadele çalıştayı yapıyor. Valilik konferans salonunda yapılan çalıştayda çalışma grupları oluşturularak zararlı bağımlılıklarla mücadele yöntemleri, uzmanlar eşliğinde masaya yatırılıyor. Emniyet müdürlüğü, jandarma, Bartın Üniversitesi, Yeşilay ve bağımlılıkla mücadele etkinliklerinde görev alan kurum uzmanları çalışma gruplarında görev aldı. Çalıştaydan çıkacak neticeye göre, bağımlılıkla mücadele yöntemleri konusunda yol haritası çıkartacak.

"Bağımlılık sadece uyuşturucu değil"
Günümüzde sadece uyuşturucu bağımlılığı değil, birçok zararlı bağımlılık bulunduğunu ifade eden Bartın Sağlık Müdürü Dr. Alpaslan Erol " Özellikle  gençlerimizin tehditeden madde,tütün, alkol ve davranışsal bağımlılıkla mücadele kapsamında hayata geçirilen, Ben Olsaydım temalı çalıştayın bağımlılıkla mücadeledeilimize önemli katkılarsunacağı kanaatinde olduğunu dile getirdi, Bu bağımlılıklarla etkin mücadele edebilmek için Bartın Valiliğimiz önderliğinde çalıştay düzenliyoruz. Bu çalıştay ile birlikte günümüzdeki görülen bağımlılıklarla ilimizde mücadele için yol haritasını çıkartacağız.  Çalıştaya katılan, bu mücadelede bize eşlik eden bütün kurum, kuruluş ve STK’lara teşekkür ederim” dedi.
Bağımlılıkla mücadele çalıştayı iki gün sürdü ve bu süre içerisinde toplumu ve kenti etkileyen belli başlı bağımlılıklarla mücadele yol haritası ortaya konulacak.dedi

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Şimşir güvesi zararlısıyla mücadelede biyolojik çalışmalar sürüyor
Şimşir güvesi zararlısıyla mücadelede biyolojik çalışmalar sürüyor
2 katlı ev yandı, 13 hayvan telef oldu
2 katlı ev yandı, 13 hayvan telef oldu