sex shop
sex shop
sex shop

Trafik polisi. şoför ve yolculara emniyet kemer uyarısı

Karayolu Trafik Eylem Planı kapsamında Trafik Polis personeli sorumluluk alanından geçen şehirlerarası ve şehir içi yolcu taşımacılığı yapan otobüsleri denetledi

Trafik polisi. şoför ve yolculara emniyet kemer uyarısı
Trafik polisi. şoför ve yolculara emniyet kemer uyarısı Mustafa Kurt
Haberin videosu için tıklayın!

Bartın Emniyet Müdürlüğü ekipleri belirlenen noktalardan veya terminallerden biletli olarak, sivil kıyafetle yolcu gibi araca binen Trafik Polis personeli yolculuk boyunca şoförün ve yolcuları denetledi. Yolcu ve sürücünün emniyet kemerini takıp takmadığını, şoförün seyir halinde cep telefonu ile görüşüp görüşmediğini, şerit ihlali, hatalı sollama yapıp yapmadığını, kırmızı ışıkta geçip geçmediğini, sigara içip içmediğini, hız kurallarına riayet edip etmediğini ve genel olarak trafik kurallarına uyup uymadığını kontrol etti.

Denetlenen araç güzergâh üzerinde belirlenen noktada diğer Trafik Polis tarafından durdurulurken, araçta seyahat eden denetim personeli kendisini tanıtarak, yolculuk boyunca şoförün yaptığı kural ihlalleri söyledi. Hatalı sürücülere gerekli ceza işlemlerin uygulanmasını, diğer yolculara da kendi güvenlikleri için emniyet kemerlerini mutlaka takmalarının önemi, şoförün yaptığı kural ihlallerini 112, 155 ve 156 numaralı hatlara bildirmeleri gerektiği anlatıldı. Bu zamana kadar yapılan denetimlerde genel olarak şoför ve ön tarafta oturan yolcuların emniyet kemerini takmadıkları, şoförün seyir halinde iken cep telefonu ile görüşme yaptığı tespit edildi. Benzer denetimlerin yılsonuna kadar yapılan planlamalar doğrultusunda devam edeceğini belirten trafik polisi kazalarının ve bu kazalar sonucunda yaşanan can kayıpları ve yaralanmaların azaltılabilmesi için her türlü denetimin artarak devam edeceğini belirtti.

 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bartın hasan kadı mevkiindeki kazada bir kişi hayatını kaybetti
Bartın hasan kadı mevkiindeki kazada bir kişi hayatını kaybetti
ÜNİAK Topluluğu tarafından yürüyüşü ve piknik etkinliği düzenlendi
ÜNİAK Topluluğu tarafından yürüyüşü ve piknik etkinliği düzenlendi