112 Sağlık Ekibi, covid 19 pozitif ve temaslıları sınava getirdi.

Bartın Üniversitesinde Milli Savunma Üniversitesi (MSÜ) Askeriye Öğrenci Aday Belirleme sınavına covid 19 pozitif ve temaslıları 112 sağlık ekibi getirdi.

112 Sağlık Ekibi, covid 19 pozitif ve temaslıları sınava getirdi.
112 Sağlık Ekibi, covid 19 pozitif ve temaslıları sınava getirdi. Mustafa Kurt

Bartın Üniversitesinde, Milli Savunma Üniversitesi (MSÜ) Askeriye Öğrenci Aday Belirleme sınavına covid 19 pozitif ve temaslıları 112 sağlık ekibi sınava getirdi.

sınava girecek olan vatandaş covid 19 pozitif veya temaslıları mağduriyet yaşamaması için 112 sağlık ekibi sınava getirilmesinde ve sınav sonrası evlerine götürülmesinde teması azaltmak için görev başında

ÖSYM tarafından 81 ildeki 95 sınav merkezinde uygulanacak sınav, saat 10.15'te başladı, adaylar saat 10.00'dan sonra sınav binalarına alınmadı. Adaylara, 120 soru için 135 dakika süre verildi.

Adayın, sınava girebilmesi için sınava giriş belgesine ek olarak fotoğraflı nüfus cüzdanını, T.C. kimlik kartını veya geçerlilik süresi dolmamış pasaportunun aslını yanında bulundurması zorunlu olacak. Nüfus cüzdanı veya Türkiye Cumhuriyeti kimlik kartı veya geçerlilik süresi dolmamış pasaport dışında, Türk vatandaşlığından izin ile ayrılanlar ve bunların kanuni mirasçılarına ait mavi kartlar, KKTC vatandaşlarının fotoğraflı ve kimlik numaralı Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Kimlik Kartı, kimlik belgesi olarak kabul edildi.

Sınavda Kovid-19 önlemleri alındı

Kovid-19 salgınına karşı 2021-MSÜ öncesi alınan tedbirler kapsamında, sınav binalarının detaylı temizliği yapıldı ve dezenfekte edildi.

Ayrıca, adaylara sınav binası girişlerinde görevliler tarafından maske ve dezenfektan dağıtıldı.

İsteyen adaylar, dezenfektanlarını yanlarında getirebilecek. Sınav görevlilerine de maske ve dezenfektanla birlikte eldiven dağıtıladı. Adaylar ve görevliler, kendi maske ve/veya siperlikleri ile de sınava geldi.

Kovid-19 durumu olan adaylar, sınav merkezlerinde hazırlanan ayrı salonlarda sınava alındı Sınav görevlileri ve adayların Kovid-19 durumları, HES kodları aracılığıyla takip edildi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bartın’da kar yağışı yüksek kesimlerde etkili oldu
Bartın’da kar yağışı yüksek kesimlerde etkili oldu
Karabük Nisan ayında yeniden beyaz örtüyle kaplandı
Karabük Nisan ayında yeniden beyaz örtüyle kaplandı
sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop