Milletvekili Tunç: Bartın’a 80 milyonluk yatırım

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın canlı bağlantı ile katıldığı açılışa 80 milyonluk yatırım

Milletvekili Tunç: Bartın’a 80 milyonluk yatırım
Milletvekili Tunç: Bartın’a 80 milyonluk yatırım Mustafa Kurt
Haberin videosu için tıklayın!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın canlı bağlantı ile katıldığı Bartın’ın Ulus ilçesindeki yatırımların açılışı geçtiğimiz Pazartesi günü Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Adalet Komisyonu Başkanı ve Ak Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, Bartın Valisi Sinan Güner, Ak Parti Bartın İl Başkanı Turhan Kalaycı, Ulus Kaymakamı Mehmet Sadık Kılıç, Ulus Belediye Başkanı Hasan Hüseyin Uzun, Abdipaşa Belediye Başkanı Hasan Hüseyin Uzun, Kumluca Belediye Başkanı İsmail Can ve çok sayıda davetlinin katılımı ile gerçekleştirildi. 

YATIRIMLARIN DEVAM EDECEK

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın canlı yayınından önce gazetecilere açıklamalarda bulunan Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Adalet Komisyonu Başkanı ve Ak Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, “Ulus çayının taşkın koruma ve ıslah çalışmaları tamamlandı. Buranın da aralarında bulunduğu Türkiye genelinde 363 tesisin açılışı gerçekleştirilecek. Sayın Cumhurbaşkanımız canlı bağlantı ile açılışımızı yaptık. Bartın’da Ulus çayının yanı sıra tamamlanan yatırımlar var, bunlarda açılışları yapıldı. toplamda 79, 9 milyonluk yatırımla Devlet Su İşlerinin Bartın’da açılışlarını gerçekleştirmiş olduk. İçerisinde Bartın merkez TOKİ köprüsü 20 milyonluk ödenekle tamamlanan ve kentin iki yakasını birleştiren köprümüzde var. Yine Bartın merkez’de kayacık, su balığı dereleri Aladağ mahallesinden Cumhuriyet mahallesine kadar uzanan dere ile Kozcağız çayına bağlanan derenin de açılışını gerçekleştirdik. Yine Bartın merkezde Balamba dereleri, Tuna mahallesinden geçen hasan deresi toplam 4 mahalleyi taşkınlardan koruyan dere ıslah çalışmalarının açılışları gerçekleştirildi. Abdipaşa beldemizde yeşilpazar ve merkezdeki 6 adet derenin de açılışı gerçekleştirildi. Bu kapsamda merkez Karasu derelerinin de ıslahı yaklaşık 7 milyonluk maliyetle tamamlamıştık, bunun da açılışı gerçekleştirildi. Toplamda baktığımız zaman Ulus çayının da maliyeti 19 milyon 178 bin maliyeti vardı, yani toplamda Bartın’a 79 milyonluk yatırımını kentimize kazandırdık. Bu yatırımların yapılmasında başta Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a Tarım Orman Bakanımız Bekir Pakdemirli’ye, Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğümüz, Genel Müdürlüğümüze çok çok teşekkür ediyorum. Diyerek konuştu. 

MİLLETVEKİLİ YILMAZ TUNÇ: 2 BİN KİŞİYE İSTİHDAM SAĞLAYACAĞIZ

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Adalet Komisyonu Başkanı ve Ak Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç’un girişimleri sonucunda hafta sonu Bartın’a yabancı yatırımlar ziyaret etti. Kentteki üretimi ve istihdama katkı sağlamak amacıyla yaptığı çalışmalarla dikkat çeken Ak Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, Bartın’a gelen yabancı yatırımcılarla birlikte Organize Sanayi Bölgesi’nde incelemelerde bulundular. Milletvekili Tunç, Yurtdışından gelen yabancı yatırımcının istihdama büyük katkılar sunacağını belirterek, 2 bin kişinin istihdam edileceğini kaydetti. Milletvekili Tunç ile Ak Parti Bartın İl Başkanı Turhan Kalaycı’nın da eşlik ettiği gezide, yabancı yatırımcılar 3 bin yıllık tarihi geçmişe sahip Amasra ilçesini de gezerek, bilgiler aldılar.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kontrolden çıkan araç ağaca çarparak durabildi: 2’si ağır 3 yaralı
Kontrolden çıkan araç ağaca çarparak durabildi: 2’si ağır 3 yaralı
Bartın’da sağanak yağmur taşkınlara neden oldu
Bartın’da sağanak yağmur taşkınlara neden oldu