Eski Belediye Başkanı son yolculuğuna uğurlandı

Bartın’ın Abdipaşa Beldesinde 2 dönem Belediye Başkanlığı yapan Hasan Taşçı geçirdiği kalp krizi sonucu vefat etti. Taşçı için belediye binası önünde tören düzenlendi.

Eski Belediye Başkanı son yolculuğuna uğurlandı
Eski Belediye Başkanı son yolculuğuna uğurlandı Mustafa Kurt
Haberin videosu için tıklayın!

Bartın’ın Abdipaşa beldesinde 2 dönem Belediye Başkanlığı görevinde bulunan Hasan Taşçı (60) geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybetti. Abdipaşa beldesinde 1994-2004 yılları arasında 2 dönem belediye başkanlığı yapan Taşçı için Abdipaşa Belediyesi binası önünde tören düzenlendi.

Törene CHP Bartın eski Milletvekili Rıza Yalçınkaya, Bartın İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Metin Çetin, Abdipaşa Belediye Başkanı Yaşar Dönmez, Kozcağız Belediye Başkanı Mustafa Karaman, siyasi parti temsilcileri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, belediye çalışanları ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Belediye binası önünde düzenlenen törende konuşan Abdipaşa Belediye Başkanı Yaşar Dönmez, “Beldemiz için emek vermiş, uzun yıllar esnaf olarak çalışmış ve iki dönem belediye başkanlığı yapmış, halkımızın sevgi ve saygısını kazanmış Hasan Taşçı’yı son yolcuğuna uğurlamak üzere toplanmış bulunuyoruz. Belediyemizin kurulmasında göstermiş olduğu gayretli çalışma ve azmi her zaman takdir edilir. Bu acılı günümüzde ebediyete uğurlayacağımız Hasan Taşçı’ya Allah’tan rahmet, ailesi ve yakınlarına ise başsağlığı diliyorum.” Dedi.

Belediye binası önündeki törenin ardından Taşçı için Abdipaşa pazar meydanında öğle namazına müteakip cenaze töreni düzenlendi. Taşçı’nın cenazesi törenin ardından toprağa defnedildi.